Amali Malola: První člověk

Kamenné sochy na prodej do zahrady, bytu či interiéru
Sochař Amali Malola
Sochař Amali Malola

Amali Malola se narodil v Mulembe v Malawi. Byl nejstarším sochařem v Tengenenge. Zemřel v roce 2015 ve věku nedožitých 102 let. První sochu vytesal až v druhé polovině svého života, a to pod vlivem své ženy Kilaly. Přestože jeho díla odrážejí hlavně symboliku rodiny a jednoduché přírodní motivy, jejich konečný výraz oslovil několik generací současných sochařů. Je prezentován jako sochař první generace zimbabwských sochařů v řadě světových muzeí od New Yorku přes Paříž až po Sydney. Je zastoupen v soukromých sbírkách po celém světě a je držitelem Národní ceny umění v Zimbabwe (NAMA).
AUTOR:
Amali Malola
NÁZEV:
První člověk
CENA:
20 000 Kč
 
ROZMĚRY (v-š-h):
63 x 25 x 13 cm
MATERIÁL:
hadec
DOSTUPNOST:
Depozitář Tehov

Více o tom, jaký člověk a sochař byl Amali Malola, se dozvíte zde.

Kamenné sochy na prodej do zahrady, bytu či interiéruKamenné sochy na prodej do zahrady, bytu či interiéruKamenné sochy na prodej do zahrady, bytu či interiéruKamenné sochy na prodej do zahrady, bytu či interiéruKamenné sochy na prodej do zahrady, bytu či interiéruKamenné sochy na prodej do zahrady, bytu či interiéruKamenné sochy na prodej do zahrady, bytu či interiéruKamenné sochy na prodej do zahrady, bytu či interiéru

 

Prodávajícím sochy je paní PhDr. Marie Imbrová, která sochu prodává ze své soukromé sbírky. Ateliér AfrickéSochy.cz je pouze zprostředkovatelem prodeje.