Benefiční večer Klubu přátel Tengenenge, 2015

 
Na kole do školy!Publikováno: 23. 1. 2015
 
V úterý 20. ledna 2015 se v Caffé restaurantu Ambroisie v pražském Burzovním paláci konal již čtvrtý benefiční večer Klubu přátel Tengenenge, jehož jsme zakládajícími členy. Nezisková činnost Klubu je zaměřena na dlouhodobou pomoc dětem sochařů v umělecké komunitě Tengenenge. Tentokrát jsme se v projektu „Na kole do školy!“ rozhodli koupí kola podpořit děti sochařů ve věku 7 – 9 let, které každodenně pěšky docházejí do 8 km vzdálené státní školy.

Projekt je postaven na spoluúčasti a spoluodpovědnosti rodičů žáků.Tengenenge vznikl na podzim minulého roku seznam 33 dětí, jejichž rodiče se zavázali přispět na kolo jednou třetinou ceny. V praxi to znamená, že dárce přispěje dítěti částkou 40 USD a rodiče žáka zaplatí zbylých 20 USD do obvyklé ceny kola.

Benefiční večer Klubu přátel Tengenenge:  Na kole do školy!Benefiční večer Klubu přátel Tengenenge:  Na kole do školy!Benefiční večer Klubu přátel Tengenenge:  Na kole do školy!Benefiční večer Klubu přátel Tengenenge:  Na kole do školy!Benefiční večer Klubu přátel Tengenenge:  Na kole do školy!Benefiční večer Klubu přátel Tengenenge:  Na kole do školy!Benefiční večer Klubu přátel Tengenenge:  Na kole do školy!Benefiční večer Klubu přátel Tengenenge:  Na kole do školy!

Máme velkou radost z toho, že se na benefičním večeru podařilo najít dárce a sponzory pro všech 33 dětí zúčastněných v projektu a navíc Klub získal další prostředky na své aktivity v Tengenenge z prodeje drobného zboží vyrobeného řemeslníky a umělci ze Zimbabwe.

Celková částka z prodejů a darů získaných během večera činila 34 500 Kč.

Děkujeme všem dárcům i účastníkům večera a především Štěpánce Chaloupkové, která projekt připravila.