Lovermore Kambudzi: Zimní orba

Malíř od Lovemore Kambudzi, obrazy na prodej, moderní africké malířství
AUTOR:
Lovermore Kambudzi
38 x 52 cm
ROZMĚRY (v-š):
NÁZEV:
Zimní orba
Olej na plátně
TECHNIKA:
CENA:
19 000 Kč
Depozitář Tehov
VYSTAVENO:
 

Lovemore Kambudzi

Lovemore Kambudzi se narodil v roce 1978 na předměstí Harare – hlavního města Zimbabwe.

Jeho výtvarný styl je neobvyklou variantou pointilismu, kdy výsledné barvy obrazu jsou při pohledu z blízka mozaikou jednotlivých tahů štětce. V tomto výjimečném stylu zachycuje scény z každodenního života ve městě i na venkově, a to obvykle na plátna velkého formátu. Dominujícím námětem jsou příběhy lidí, ve kterých se zrcadlí hluboké problémy současného Zimbabwe.

Pro svůj neobvyklý styl i díky příběhům přeneseným na plátno Lovemore Kambudzi získává stále vyšší ocenění na světových trzích výtvarného umění (např. plátno vydražené aukčním domem Bonhams). Je tak jedním z mála afrických umělců, kteří mají šanci prosadit se a uspět i mimo Zimbabwe.

V roce 2008 vystavila Národní galerie v Praze dvě velkoformátová plátna Lovemora Kambudziho v rámci Mezinárodního trienále současného umění. Galerie následně zakoupila tyto obrazy do svých stálých sbírek.

Prohlédněte si rovněž ukázky ze současné tvorby Lovemora Kambudziho.

Pokud se Vám obrazy líbí, získáme a zašleme Vám fotografie obrazů nabízených přímo z ateliéru Lovemora Kambudziho v Harare.

Obraz od malíře Lovemora Kambudziho, obrazy na prodej, moderní africké malířstvíObraz od malíře Lovemora Kambudziho, obrazy na prodej, moderní africké malířstvíObraz od malíře Lovemora Kambudziho, obrazy na prodej, moderní africké malířstvíObraz od malíře Lovemora Kambudziho, obrazy na prodej, moderní africké malířstvíObraz od malíře Lovemora Kambudziho, obrazy na prodej, moderní africké malířstvíObraz od malíře Lovemora Kambudziho, obrazy na prodej, moderní africké malířstvíObraz od malíře Lovemora Kambudziho, obrazy na prodej, moderní africké malířstvíObraz od malíře Lovemora Kambudziho, obrazy na prodej, moderní africké malířstvíObraz od malíře Lovemora Kambudziho, obrazy na prodej, moderní africké malířství