Pomáháme Tengenenge

 
Děti sochařů v TengenengePublikováno: 6. 2. 2014

Každá návštěva sochařské komunity Tengenenge je pro nás příležitostí podpořit sochaře nákupem jejich soch a rovněž pomoci dětem, které v sochařské komunitě vyrůstají.

Při naší únorové cestě s sebou opět povezeme školní pomůcky do místní školy a také léky pro děti.

Léky na odčervení pomohou cca 100 dětem ve vesnici (1 balení přípravku Vermox stojí 90 Kč a stačí pro dvě děti, celkem je tedy potřeba dovézt 50 balení za 4 500 Kč).

Dále povezeme širokospektrá antibiotika. Přípravek Cefzil 10tbl stojí 170 Kč, dětem se dává půlka tablety 2x denně po dobu 5 dní. Antibiotika jsou potřebná pro léčbu možných infekcí, které mohou v Africe přivodit fatální následky včetně úmrtí (1 balení přípravku stačí pro dvě děti, celkem je vhodná zásoba 50 balení za 8 500 Kč pro celou komunitu).

Sochařům vždy udělají radost kapky a mastičky do očí. Prach, který se uvolňuje při opracování soch, často u sochařů způsobuje záněty očí a neléčený zánět může časem vést i k oslepnutí (balení kapek nebo masti stojí obvykle od 30 do 100 Kč).

Pokud byste i Vy chtěli podpořit děti sochařů v komunitě Tengenenge, přispějte na činnost spolku Klubu přátel Tengenenge, který pomoc zaštiťuje.

Pro dohodu o vystavení darovací smlouvy prosím kontaktujte nás nebo přímo paní PhDr. Imbrovou, předsedkyni Klubu přátel Tengenenge na tel. č. 731 775 243 nebo emailem: pratele@tengenenge.cz.

Číslo účtu Klubu je: 2390465389/0800. Do popisu transakce prosím uvádějte své jméno nebo firmu.

Za vaši pomoc předem děkujeme.

Hana a Ondřej Homolkovi
členové Klubu přátel Tengenenge