Dominic Benhura: Květina

Socha květiny
Sochař Dominic Benhura
sochař Dominic Benhura

Dominic Benhura se narodil v roce 1970 v místě Murewa severovýchodně od Harare. Jeho otec zemřel ještě před jeho narozením a Dominik vyrůstal jen s matkou. Protože byl nadaným studentem, přestěhoval se v 10 letech ke svému strýci, aby mohl studovat. U strýce žil rovněž jeho bratranec Tapfuma Gutsa, v té době již uznávaný sochař. Dominic mu začal pomáhat s opracováním soch a brzy začal sám tesat své první sochy. Když dokončil střední školu, začal se rovnou živit jako sochař. Poprvé samostatně vystavoval své sochy v roce 1987. Následně se zúčastnil řady workshopů a výstav a postupně se stal nejuznávanějším současným zimbabwským sochařem. Své sochy vystavoval po celém světě na desítkách výstav a jeho sochy jsou velmi ceněny.
AUTOR:
Dominic Benhura
NÁZEV:
Květina
CENA:
85 000 Kč
 
ROZMĚRY (v-š-h):
74 x 30 x 14 cm
MATERIÁL:
hadec
DOSTUPNOST:
Art-n-Coffee, Praha 1
Socha květinySocha květinySocha květinySocha květiny Prodávajícím sochy je paní PhDr. Marie Imbrová, která sochu prodává ze své soukromé sbírky. Ateliér AfrickéSochy.cz je pouze zprostředkovatelem prodeje.

 

Sochy v zahradě ateliéru Dominica Benhury

 
Sochy z ateliéru Dominica BenhurySochy z ateliéru Dominica BenhurySochy z ateliéru Dominica BenhurySochy z ateliéru Dominica BenhurySochy z ateliéru Dominica BenhurySochy z ateliéru Dominica BenhurySochy z ateliéru Dominica BenhurySochy z ateliéru Dominica Benhury