Jak umístit sochu do interiéru

Jak umístit sochu do domu, bytu a interiéru

 

Podstavce pro sochy

Některé sochy byly vytesány sochaři v Zimbabwe tak, že mají těžiště příliš vysoko nad základnou sochy, a nejsou proto při pouhém položení na nábytek, poličku či přímo na podlahu dostatečně stabilní. Riziko nechtěného shození sochy vzrůstá v domácnostech s malými dětmi či domácími zvířaty. Proto sochy s váhou zhruba do 50 kg dodáváme na dřevěné čtvercové nebo obdélníkové destičce z dubové či bukové spárovky. Destička poskytuje soše dostatečnou stabilitu proti náhodnému pádu. Těžší sochy obvykle vyžadují individuální instalaci a fixaci k podkladu.

Destička je k soše připevněna šroubem a je možné ji kdykoliv odšroubovat a nahradit jinou destičkou, podstavcem či sochu později nainstalovat trvalým způsobem, např. nalepením. Povrch dřevěných destiček je ošetřen bezbarvým či tmavě hnědým voskem na dřevo. Tato povrchová úprava není vhodná do vlhkého prostředí, např. do zahrady či koupelny.

 

Podstavce pro sochy do interiéru

 • Podstavec pro sochu - dubová spárovka bez povrchové úpravy

  Podstavec pro sochu
  dubová spárovka bez povrchové úpravy

 • Podstavec pro sochu - dubová spárovka bez povrchové úpravy

  Podstavec pro sochu
  dubová spárovka bez povrchové úpravy

 • Podstavec pro sochu - lakovaná dubová spárovka

  Podstavec pro sochu
  lakovaná dubová spárovka

 • Podstavec pro sochu - lakovaná dubová spárovka

  Podstavec pro sochu
  lakovaná dubová spárovka

 

Kontaktujte nás, rádi Vám s instalací sochy na podstavec poradíme.

 

Sochy zimbabwských sochařů jsou obvykle vytesány tak, že jsou určeny k pohledu ze všech stran. Umístěním ke stěně či do rohu místnosti takové sochy mohou přijít o některé ze svých „tváří“. Pokud to Vámi vybraný prostor umožňuje, je takové sochy vhodné umísit na podstavec, stojan či stoleček stojící volně v prostoru. Tento způsob umístění soch byl obvyklý v prvorepublikových i starších interiérech. I dnes lze na velmi pěkné podstavce narazit ve starožitnostech. Starožitný podstavec a moderní socha mohou v interiéru společně vytvořit působivý solitér.

Původní i moderní podstavce je dnes samozřejmě možné nechat vyrobit na zakázku. Vše záleží jen na Vašem vkusu a rozhodnutí, jaký prostor dáte soše ve Vašem interiéru k dispozici.

 

Inspirujte se instalacemi soch v domech a bytech

 

socha, sochy prodej, zahradní sochy, sochy do bytu, sochy do zahrady, sochy do interiérusocha, sochy prodej, zahradní sochy, sochy do bytu, sochy do zahrady, sochy do interiérusocha, sochy prodej, zahradní sochy, sochy do bytu, sochy do zahrady, sochy do interiérusocha, sochy prodej, zahradní sochy, sochy do bytu, sochy do zahrady, sochy do interiérusocha, sochy prodej, zahradní sochy, sochy do bytu, sochy do zahrady, sochy do interiérusocha, sochy prodej, zahradní sochy, sochy do bytu, sochy do zahrady, sochy do interiéru

 

 

Sochy vybrané z naší e-Galerie

Prohlédněte si náhodně vybrané sochy z naší e-Galerie