Zahrada a interiér v africkém stylu

V africkém stylu

Kouzlo Afriky

Afrika byla a stále je vnímána jako kontinent plný tajemství i nebezpečí. Kdo se vydá dále než na africké pobřeží středozemního moře, je považován za neohroženého dobrodruha, který v africké divočině riskuje svůj život či minimálně zdraví, aby zmáhán všemožnými útrapami objevoval neznámé kraje. Tak jej podvědomě vnímají ti, kteří dychtí po historkách plných dobrodružství sedíce v příjemné lenošce stylové kavárny.

Stejně tak jako lidé obdivovali odvážné cestovatele, budou obdivovat i Váš interiér v africkém stylu. Budou jej považovat za místo plné exotiky a Vás, jeho tvůrce a obyvatele, za dobrodruha, který čelil mnohým nástrahám ze strany přírody i nevyzpytatelných domorodců.

Jak vytvořit africký interiér?

Doporučujeme směs barev, látek a předmětů. Afrika, to jsou zemité teplé barvy. Škála odstínů, která jde od žluté barvy slunečnic přes okrovou k rezavě červené či hnědé barvě vyprahlé země. Povlečení či přehoz přes postel s motivem afrických látek či kůže zebry nebo prostírání na stůl může být prvním krokem. Proutěný koš či dřevěná truhla v rohu pokoje vnukne Vašim hostům myšlenku na mnohá tajemství a poklady ukryté uvnitř. K tomu už stačí jen jeden či pár kusů nábytku z exotického dřeva a dřevěnou masku na stěnu. Už pohled na stylizovanou tvář africké masky vyvolává představu tajemných rituálů spojených s iniciací dospívajících či komunikací s duchy předků. Bubny, štíty a zbraně – oštěpy, luky a šípy, to jsou předměty, které rozeznívají struny hlubokých tónů v podvědomí Vašich návštěvníků. Extatické tance za zvuku bubnů, svist letících šípů a kopí, to je to, co si všichni představí a uslyší již při prvním pohledu na takové předměty.

Socha v africkém interiéru

A nezapomeňte na sochu. Právě socha může být dominantou Vašeho afrického pokoje. Může být solitérem, který upoutá a přitáhne pozornost Vašich hostů. Africké sochy byly v minulosti většinou vytesány, aby v nich sídlily duše předků. Dnešní sochaři v Zimbabwe vychází z tradičních afrických kořenů a můžete si vybrat sochu, která si v sobě stále nese magii oněch tajemných rituálů. Pokud ale dáváte přednost méně etnickému vzhledu a hledáte současnou a moderní sochu, také máte širokou paletu na výběr. Za téměř pět desítek let si několik generací sochařů v Zimbabwe vytvořilo osobitý ale zcela současný styl opracování kamene. Skoro všechny dokončené sochy jsou nahřívány u otevřeného ohně a za tepla jsou voskovány do hloubky svého povrchu. Možná je tak v nich symbolicky konzervován žár afrického slunce. Ucítíte jej, kdykoliv si na sochu sáhnete. Zahřeje Vás i uprostřed naší dlouhé zimy.

Sochy afrických sochařů dodají Vašemu interiéru to pravé kouzlo Afriky, jsou kusem africké divočiny.

A pokud jste si Afriku zamilovali, může být socha Vaší osobní cestou do nitra černého kontinentu.

  • Sdílet příspěvek