Charitativní koncert pro děti z Tengenenge

Charitativní koncert pro děti z Tengenenge

Klub přátel Tengenenge pořádá charitativní koncert pro děti sochařů ze sochařské komunity

Srdečně vás zveme 24. září 2020 od 19:30 hodin do kostela Svatého Mikuláše na Staroměstském náměstí v Praze, kde Klub přátel Tengenenge pořádá charitativní koncert pro děti sochařů z umělecké komunity Tengenenge. Na koncertě vystoupí Lucie Nozizwe Jiyane & Ubuntu Choir of Happy People. Přijďte si užít večer plný afrických rytmů a podmanivého zpěvu Lucie Nozizwe Jiyane. Svou návštěvou pomůžete dětem v Tengenenge. Z výtěžku vstupného na koncert ve výši 100 Kč zakoupí Klub učebnice pro děti sochařů. Rezervace vstupenek je možná na e-mailu: marie.imbrova@post.cz.

O klubu přátel Tengenenge

Klub přátel Tengenenge, z.s., je česká nevládní organizace, která od roku 2010 pomáhá dětem sochařů z umělecké komunity Tengenenge v africkém Zimbabwe.

Prvním projektem Klubu bylo získat finanční prostředky na vystavení rodných listů pro všechny děti předškolního věku žijících v sochařské komunitě. Teprve úřední zápis do matriky umožňuje dětem v Zimbabwe, aby nastoupily do státní základní školy. Pro získání rodného listu však musí rodiče s dítětem navštívit matriku ve správním městě a uhradit související poplatky. Částka nezbytná na cestu rodiny do města i poplatek za vystavení rodného listu byla pro část rodin v Tengenenge příliš vysoká, než aby ji vynaložili. Zvláště pokud se jednalo již o druhé či další dítě v rodině. S finanční pomocí Klubu dnes mají všechny děti v Tengenenge rodné listy a mohou chodit do školy.

V roce 2011 se Klub přátel Tengenenge finančně spolupodílel na postavení budovy školky přímo ve vesnici, kde sochaři žijí. Školka byla v roce 2012 oficiálně registrována jako předškolní zařízení a zařazena do školního systému v Zimbabwe. Klub po celou dobu financuje plat učitelky, která děti ve školce připravuje na nástup do státní základní školy. Klub také přispívá na nezbytné školní pomůcky a opravy školky.

Od roku 2015 Klub podporuje individuálními příspěvky vybrané talentované školáky. Mezi nejnadanější studenty z Tengenenge patří Memory Tembo, Archibald Gombarago, Jino Chifamba, Forewer Makore, Ashwel Magombo a Emmaculate Seda, kteří již v současnosti studují na střední škole. Další desítce dětí z nejchudších rodin platí Klub plné školné, školní uniformy a školní pomůcky. Klub rovněž spolupracuje se školami v nejbližším okolí Tengenenge a podílí se na zajištění výsadby stromů v okolí škol a na dalších školních projektech.

Hlavním cílem Klubu je, aby mohly všechny děti z Tengenenge získat vzdělání podle svých schopností. Vedle této hlavní aktivity Klub za deset let své činnosti v Tengenenge podpořil řadu dalších jednorázových projektů jako byly „Jízdní kola pro Tengenenge“, hromadné nákupy učebnic pro první stupeň základní školy, vybavení místních fotbalových týmů dresy a míči, získání mobilních telefonů pro středoškoláky od českých dárců, založení a rozvoj kuřecí farmy ve správě místního ženského klubu. Klub rovněž financoval náročnou chirurgickou operaci nezbytnou pro záchranu života malé Shyleen.

Na jaře 2020, kdy se s ohledem na celosvětovou epidemii virové nemoci covid-19 v Tengenenge zastavily veškeré prodeje soch, Klub přispěl i na nákup potravin a léků jak rodinám podporovaných dětí, tak starým a nemocným členům komunity.

 

  • Děti sochařů z komunity Tengenenge
  • Děti sochařů z komunity Tengenenge
  • Děti sochařů z komunity Tengenenge
  • Děti sochařů z komunity Tengenenge

Charitativní koncert pro děti sochařů 24. září 2020 od 19:30

Aby Klub přátel Tengenenge získal finanční prostředky na další podporu dětí ze sochařské komunity Tengenenge, srdečně Vás zve ve čtvrtek 24. září 2020 na charitativní koncert do kostela Svatého Mikuláše na Staroměstském náměstí v Praze. Vstupenky na koncert v ceně 100 Kč mají podobu voucherů na nákup učebnic pro děti sochařů z umělecké komunity Tengenenge v Zimbabwe. Vouchery jsou číslované a objednat je lze e-mailem u předsedkyně Klubu přátel Tengenenge paní Marie Imbrové na e-mailu: marie.imbrova@post.cz.

Lucie Nozizwe Jiyane & Ubuntu Choir of Happy People

Na koncertě vystoupí Lucie Nozizwe Jiyane & Ubuntu Choir of Happy People. Lucie Nozizwe Jiyane se narodila v Praze. Od roku 1998 začala účinkovat a zpívat ve Staropražském kabaretu. V roce 2002 odjela Lucie do Jihoafrické republiky, kde se začala učit u zpěvačky Kylie Abdock zpěvu typickému pro africkou hudbu. Vliv Kylie Abdock do jejího hlasu vnesl silné černošské zabarvení. V africké hudbě Lucie našla styl, který je jejímu srdci nejbližší. Po návratu z JAR Lucie africkou hudbou rozdává radost posluchačům v České republice. V současné době Lucii doprovází skupina Ubuntu Choir of Happy People.

Těšíme se na setkání s Vámi 24. září 2020 od 19:30

Přijďte si poslechnout Lucii Nozizwe Jiyane a tóny skladeb, které Vás odnesou do nitra afrického kontinentu. Lucie vkládá do každé skladby své prožitky a životní zkušenosti z jihu Afriky. Přijďte s užít africký večer a pomoci dětem z Tengenenge.

Videopozvánka na koncert

Koncert pro děti z Tengenenge 24/9/2020

Zveřejnil(a) Ateliér AfrickéSochy.cz dne Neděle 13. září 2020

  • Sdílet příspěvek