Sochy z Tengenenge

Sochy z Tengenenge dorazily do depozitáře

 

Cesta soch z Tengenenge do depozitáře v Tehově

Když 17. listopadu minulého roku nakládali sochaři a zaměstnanci spediční firmy sochy v sochařské komunitě Tengenenge v Zimbabwe na nákladní auto, netušili jsme, že tentokráte budou sochy putovat do České republiky celé tři měsíce. Většinu této doby jsou sochy uskladněny v Durbanu, přístavu v Jihoafrické republice, kde čekají na správný kontejner a správnou loď, aby mohly vyplout na cestu do severoněmeckého Hamburku.

Cesta z Harare, hlavního města Zimbabwe, do Durbanu je dlouhá téměř 1 700 km a bedny se sochami ji absolvují v kontejneru naloženém na kamionu. Obdobně kamionem bedny putují z Hamburku do celního skladu v Praze, tento úsek cesty je dlouhý „jen“ 650 km. Do celního skladu sochy dorazí nejpozději druhý pracovní den po nakládce v Hamburku.
 

  • Sochy z Tengenenge
  • Sochy z Tengenenge
  • Sochy z Tengenenge
  • Sochy z Tengenenge

 

Sochy budou postupně zařazeny do naší e-Galerie

Sochy z Tengenege budeme nyní postupně vybalovat a připravovat pro prodej. Většina soch je menších a středních a jejich ceny se budou pohybovat od několika tisíc do cca 25 tisíc korun. Pokud to tvar sochy umožňuje, tak je socha připravena pro instalaci na podstavec. Větší část soch při balení a během cesty bohužel utrpí drobné škrábance a škody. Poškození je nutné přebrousit a všechny sochy jsou znovu přeleštěny voskem. Připravená socha pak může být vyfotografována a fotografie následně vložíme do naší e-Galerie.
 

  • Sochař Ali Chitaro a jeho socha
  • Sochařka Kamurai Kavhu a jeji socha
  • Sochařka Angasa Amali a jeji socha
  • Sochař Siliza Seda a jeho socha

 

Připravujeme výstavu soch v Botanické zahradě v Praze – Troji

Celou kolekci nových soch si v období od poloviny června do konce září budete moci prohlédnout na výstavě, kterou připravujeme ve spolupráci s Botanickou zahradou v Praze – Troji. Výstavu v době letních prázdnin obohatí o jednom víkendu africký food festival a o dalším víkendu sochařský workshop. Detaily programu zveřejníme v průběhu jara na našich stránkách nebo je naleznete na webu pražské botanické zahrady.
 
 

Fotogalerie soch z poslední výstavy v botanické zahradě

Fotogalerie z naší poslední výstavy soch v botanické zahradě v roce 2013 si můžete prohlédnout v příspěvku Botanická zahrada v Praze – Troji v sekci akce a výstavy.

Těšíme se na setkání s Vámi na výstavě soch či v naší GALERII & KAVÁRNĚ Art-n-Coffee v centru Prahy.

  • Sdílet příspěvek