Výstava kamenných soch z Tengenenge v Safari Parku Dvůr Králové

Výstava kamenných soch z Tengenenge v Safari Parku Dvůr Králové – sezóna 2022

Opět vystavujeme sochy z Tengenenge v Zoo ve Dvoře Králové

I tento rok vystavuje Ateliér AfrickéSochy.cz sochy zimbabwských sochařů v Safari Parku (zoo) Dvůr Králové. Letošní sezóna je již devátá. Ve druhé polovině května jsme v Safari Parku nainstalovali necelé tři desítky kamenných soch. Vystavené jsou především sochy, které jsme vybrali při naší poslední cestě do sochařské komunity Tengenenge v prosinci 2020. Výstavu doplňují i další již dříve dovezené sochy.

Sochy vystavené v Safari Parku si rovněž můžete prohlédnout v naší e-Galerii. U každé sochy prezentované na našem webu je uvedeno, kde je socha vystavena.

 

Kde si může africké sochy v Safari Parku ve Dvoře Králové prohlédnout?

V prvních letech jsme sochy afrických sochařů zkoušeli umístit na různá místa v rámci zoo parku, ale v posledních letech se již místo nemění a sochy naleznete na křižovatce cest před pavilonem Vodních světů a Jedovaté Afriky a dále pak na lavicích podél cesty vedoucí k velké ptačí voliéře. Přesné umístění si můžete prohlédnout na této mapě.

 

Kde si kromě Safari parku můžete prohlédnout další kamenné sochy z Afriky?

Až do 31. srpna 2022 vystavuje Ateliér AfrickeSochy.cz sochy zimbabwských sochařů také v Muzeu fotografie a moderních obrazových médií v Jindřichově Hradci v rámci výstavy Afrika v srdci. O této výstavě se dozvíte více v samostatném příspěvku: Afrika v srdci – výstava v Muzeu fotografie v Jindřichově Hradci. Těžištěm výstavy v Muzeu fotografie je výstava fotografií mapujících výpravy Josefa Vágnera do Afriky. Český přírodovědec, cestovatel a spisovatel Ing. Josef Vágner, CSc., byl téměř dvacet let ředitelem královédvorské zoo a dnešní Safari Park je vystavěn na jeho myšlenkách a představách o chovu afrických zvířat mimo své přirozené prostředí.

Stálou výstavu soch naleznete také v naší GALERII & KAVÁRNĚ Art-n-Coffee v centru Prahy.

 

Těšíme se na Vaši návštěvu v Safari Parku Dvůr Králové. Ať vám sochy z Afriky zpříjemní vaši návštěvu zoo.

 

Podívejte se na výstavu soch z Tengenenge v Safari Parku Dvůr Králové

Výstava kamenných soch z Tengenenge v Safari Parku Dvůr Králové – sezóna 2022

Sochy z Tengenenge vybrané z naší e-Galerie

Prohlédněte si náhodně vybrané sochy z naší e-Galerie

  • Sdílet příspěvek